Kanais

KANAIS

 

Rok 2183. Od momentu odkrycia Kanais, planety leżącej w centrum Galaktyki S-32, ludzie giną już tylko w nagłych wypadkach bądź w następstwie eutanazji. W powszechnej euforii nie brakuje osób sceptycznych wobec życia na obcej planecie. Jedną z nich jest Marek Puławski – funkcjonariusz ministerstwa, nocami bawiący w klubie śniących. Od innych klubowiczów odróżnia go zdolność widywania zmarłych w snach.

Nieoczekiwanie obrazy senne odchodzą w niepamięć, wraz z nimi zatrzaskują się drzwi do zaświatów. Marek musi poszukać innego przejścia. Wtedy dowiaduje się o odkryciu radioaktywnego meteorytu na Kanais. Przebywanie w jego pobliżu wprowadza w stany zbliżone do śmierci klinicznej. Marek dostrzega w tym szansę na podróż do świata zmarłych. Pomaga mu w tym członkini rządowego laboratorium doktor Amelia Dąbrowska. W ten sposób Marek rozpoczyna serię przejść, w trakcie których odwiedza dziwne i mroczne rejony zaświatów. Jednocześnie zwraca na siebie uwagę służb – Agencji Wywiadu i Agencji Bezpieczeństwa.

Co odkryją w zaświatach Marek i Amelia? Dlaczego po piętach depcze im oficer służb specjalnych? I czy Kanais grozi zniszczenie? To wszystko odkryjecie na kartach powieści.

Pobierz fragment powieści
pobierz fragment
Gdzie nabyć ?

Kanais można nabyć wyłącznie za pośrednictwem niniejszej strony internetowej. Powieść można nabyć w formie papierowej lub ebooka (dostępne formaty: Epub, Mobi).

Kup 35 zł

Recenzje Kanais

 

„Niezwykle pozytywnie zaskoczyła mnie ta, prawdę mówiąc, za krótka książka pokazująca naprawdę ciekawą koncepcję autora na to, jak będzie wyglądał świat za X lat oraz jak ludzie radzą sobie z pytaniami postawionymi już dawno temu, a mianowicie chodzi tu o Śmierć. Podczas czytania książki miałem wrażenie, że znajduję się jednocześnie w filmie Incepcja i Interstellar.”.

przejdź do strony

„Ten obraz społeczeństwa przyszłości, tak różnego od naszego, a jednak pod pewnymi względami zbliżonego to fascynująca płaszczyzna, pobudzająca do refleksji w temacie tego, dokąd zmierza technologia i czy istnieją jakiekolwiek granice, których nie powinno się przekraczać. Tego właśnie szukam w powieściach osadzonych w konwencji fantastyki naukowej.”.

przejdź do strony

„Nie znam nikogo, kto choć raz nie próbowałby rozpracować istoty nieśmiertelności, lub przynajmniej nie pojawiła się w jego głowie myśl o tym, jak by to było móc biec, wiedząc że meta nie istnieje. Kanais jest literacką odpowiedzią na te pytania. To miejsce, w którym życie nie oddaje się objęciom śmierci.”.

przejdź do strony