Nieskończona przestrzeń snu

 

Nieskończona Przestrzeń Snu

 

Nina Skowrońska, wyróżniająca się studentka Uniwersytetu Marzeń Sennych, nie potrafi zinterpretować na gruncie naukowym konwencji ani natury snu, który ją nawiedził. Opiekun naukowy studentki wiąże jej doświadczenie z ostatnimi anomaliami w przestrzeni śnienia. Zaniepokojony, decyduje się zorganizować spotkanie międzynarodowego grona autorytetów uniwersytetu. Ich wnioski są alarmujące: Nieskończonej Przestrzeni Snu grozi zagłada. Czy uczeni dreamolodzy zdołają jej zapobiec?

Siły Wiecznej Pustki działają nie tylko w przestrzeni śnienia, przenikają też do Świata Realnego. Od tej chwili żadna ze znanych przestrzeni nie gwarantuje Ninie bezpieczeństwa. Pod presją czasu profesorowie decydują się na ryzykowny krok i powołują Pałac Luster.  Pałac jako twór podświadomości architektów nie daje się kontrolować. W zamierzeniu ma przygotować Ninę na wędrówkę przez sny aż do granicy z Wieczną Pustką. Tymczasem w nim samym roi się od pułapek i zagrożeń. 

Pobierz fragment powieści

Fragment powieści jest dostępny za darmo na stronie empik.com

Gdzie nabyć ?

Nieskończona Przestrzeń Snu jest dostępna w wielu księgarniach internetowych (m.in. empik.com, bonito.pl, livro.pl). Zestawienie najkorzystniejszych ofert można znaleźć na ceneo.pl

Powieść można nabyć również w formie ebooka (m.in. legimi.pl, empik.com, bookbook.pl).

Recenzje Powieści

 

„Jestem pod wrażeniem wyobraźni autora. Zbudował fantastyczny, wielopoziomowy, wielokrotnie złożony świat, w którym można się zagubić. Jan Drożdż nie tylko nie zaginął w akcji, ale stał się pierwszorzędnym przewodnikiem z ogromną wiedzą, erudycją, znajomością potrzeb niemal każdego czytelnika. Pozwolił się rozmarzyć, wzruszyć, przerazić, zadumać.”.

przejdź do strony

„Nieskończona Przestrzeń Snu to debiut Jana Drożdża, który nie pozostawia Czytelnika obojętnym. Cały koncept jest niesamowity i sprawił, że książkę chłonie się jednym tchem, choć wiele w niej informacji, które trzeba przyswoić, by wszystko zrozumieć.”.

przejdź do strony

„Widoczny motyw luster oraz fenomenalna oniryczna otoczka czynią z tej książki kompletnie inne dzieło, niż można byłoby się spodziewać. Jan Drożdż bowiem pod postacią nieco fantastycznej fabuły, przemyca wiele treści odnoszących się bezpośrednio do natury człowieka, problemów egzystencjalnych czy też rozróżnienia snu od jawy.”.

przejdź do strony

„Moim zdaniem książka może być materiałem na scenariusz filmowy. Akcja toczy się żwawo, na wielu scenach, w różnych miejscach. Można by iść w kierunku horroru, thrillera, czy filmu sensacyjnego, nawet dołożyć sceny z ostrym seksem. Boję się jednak, że w każdym filmie zabrakłoby równowagi między wieloma smakami, jakie oferuje ta książka. Zostawmy więc tak, jak jest.”.